Konya Şeker’in İlk Çikolata Reklamı

Kristal şeker üretimi dışında gıda sektöründe hızla büyüyen Konya Şeker’in “Torku” markası ile pazarasunduğu çikolatanın,

“Bizi Biz Yapan Haller” serisinin ilk reklam filminde neşeli ve sıcak bir ton kullanarak, tüketiciye “Bizim hikayelerimiz, bizim hallerimiz” mesajı veriliyor.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’de pancar şekeri üretiminin yaklaşık dörtte birini tek başına gerçekleştiren Konya Şeker’in, bir süre önce çikolata sektörüne de girdiğini belirtti.

Doğal ve katkısız girdilerin yanı sıra sadece pancar şekerini kullanarak üretilen kaliteli çikolatanın, kısa sürede “Torku” markası ile tüketicinin tercihi haline geldiğini vurgulayan Konuk, şunları kaydetti:

“Konya Şeker, Torku markası ile geçtiğimiz yıl çikolata sektöründe büyümeye karar verdi. Bu karar sonrası, yeni üretim bantlarıyla donattığı çikolata, şekerli ve unlu mamuller, kek, bisküvi, gofret tesisi yatırımına start veren Konya Şeker, üretim hacmini, çeşitlerini artırdığı ve üreticiden direkt olarak tüketiciye ulaştırdığı Torku çikolataları için reklam filmi çekildi. Yeni reklam konseptini geleneklerimiz üzerine inşaa ederek, ‘Bizi Biz Yapan Haller’ serisinin ilk reklam filminde neşeli ve sıcak bir ton kullanarak, tüketiciye ‘Bizim hikayelerimiz, bizim hallerimiz’ mesajı verildi. Filmde sünnetten kaçak çocukların hikayesi tatlı bir sonla bitiyor.”

Sünnet salonundan kaçtıktan sonra, küçük bir kızın elindeki çikolatanın lezzetinin peşine takılan çocukların macerasını anlatan reklam filminde, kaçan çocukların kendilerini farkında olmadan sünnet salonunda bulduğunu açıklayan Konuk, hayatın Torku ile her zaman tatlı olduğunun vurgulandığı reklam filminin çekimlerinin Marmara Üniversitesi Haydarpaşa yerleşkesinde yapıldığını bildirdi.

-”Tüketicinin beğenisini kazandı”-

Önceliklerinin “Tüketiciye saygı” olduğunu aktaran Konuk, şöyle devam etti:

“Bu saygının tabii sonucu tüketicinin sağlıklı, doğal ve katkısız ürünlerle buluşmasını sağlamaktır. Bizim ürettiğimiz çikolatalar da bu hassasiyetimizden asla taviz vermeden üretiliyor. Yani, hijyenik bir ortamda, sağlıklı, doğal ve katkısız ürünler sunuyoruz. Ürünlerimizin hiçbiri GDO, alternatif tatlandırıcı ve trans yağ içermiyor. Biz, bizim insanımızın ne yediğini bilmeye hakkı olduğuna, çocuğuna yedirdiği çikolatadan emin olması gerektiğine inanıyoruz ve kendimizin, kendi çocuklarımızın ve torunlarımızın önüne koyamayacağımız hiçbir şeyi üretmiyoruz. Her ürünümüz bu hassasiyetle üretiliyor. Yüzde 100 pancar şekerinden üretilen Torku markalı çikolatalar kısa sürede tüketicinin beğenisini kazandı ve hızla satışlarını katlıyor.”

Gerek ürün sunumundaki yenilikler gerek ürün çeşidi ile pazardaki konumlarını yükselttiklerine değinen Konuk, amaçlarının, tüketicinin damak zevkine uygun çikolatalar üretmek olduğunu belirtti.

Konya Şeker’in ilk çikolata reklamının, herkesin anıları arasında bulunan bir sünnet hikayesinden yola çıkılarak hazırlandığını anımsatan Konuk, başta reklam filminde yer alan çocuklara, set ekibine ve ajans yetkililerine teşekkür etti.

Benzer yazılar

Yorum Yazın.


En Beğendiğiniz Çikolata Markası ?

  • Ülker (32%, 87 Votes)
  • Tadelle (16%, 43 Votes)
  • Elit (15%, 41 Votes)
  • Eti (12%, 33 Votes)
  • Melodi (10%, 27 Votes)
  • Şölen (8%, 22 Votes)
  • Mabel (7%, 19 Votes)

Total Voters: 272

Loading ... Loading ...

Takvim

Nisan 2012
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Arşivler

bulut sunucu web hosting