Kategori | BitterBetty

Toz şeker kaplı dağlara gitmeden çikolata dünyanın yarısını yedik

Beni bilen bilir. Seyahat etmeye bayılırım hele de gideceğim yer dünyada en sevdiğim şeyi yapacağım yerse. Bir kaç güne kadar dört kafadar kayaklarımızı sırtlanıp kendimiz daplaa vuracağız. Heyecan dorukta, geri sayım başladı. Yaşadığımız şehir karlar altında olabilir, mahsur kalmış, işe gitmekte eve dönmekte zorlanıyor olabiliriz. Evin kapısından çıkıp kendimizi en yakın Cafe Nero’ya atıp yağsız sütten birer Milano içme hayaliyle otoparka girip arabayı çıkarma umudu olmadığını görünce kar kış kıyamete taksi arayıp inatla yola çıktığımız bir iklim şehri ele geçirmiş olabilir. Ama hiç bir şey bir kaç güne kadar daha gün ağarmadan o otobüe binmemizi engelleyemez.

Biz de bunun ilk adımı olarak önce bir aydır geciktirdiğimiz rezervasyon ve ödeme gibi fani detayları yapmaya karar verdik. Başka şehirlerin sınırında olan iş yerimizden çıkıp kar kış ve kıyamette şehrin göbeğinde zorlu yolculuğumuzu tamamlayıp detayları hallettikten sonra kar mı yağmur mu ne olduğunu anlamadığımız yağışın altında perişan bir şekilde Alice’in tavşan deliği gibi br kapıdan geçip duvarlarında çeşit çeşit çikolatalar olan bir yere girdik. Bu satten sonra fönleri bozulmuş yorgun kızlar değiliz. Biz şu anda çikolata ülkesinin minik prensesleriyiz. Burası kalori hesabının olmadığı, sevgililerin aldatmadığı, yalan söyleyip bizi kandırmadığı, herşeyin saf ve gerçek olduğu bir yer.

Prenses bademlerin tozunu utanmadan parmaklarımızdan yalayabileceğimiz, çikolata kaplı portakal kabukarını emebileceğimiz güvenli sığınak. Burası bir çikolata cadısı için vaha gibi. Biz de gerekeni yapıp sokağa bakan koltuklara yerleşip minik bir dünyanın yarısı gibi duran, atmosferi çikolatadan bir ıslak kek söyledik. İki kaşığımız tek tabağımız ve ilk ortak anımız.

Zafer bizim neden mi? Ne kadar güç de olsa zaman belli zamanlardan sonra hayatına yakın insanları almak biz birbirini çok da tanımayan iki çikolata cadısı, içi akışkan sosla doldurulmuş bu lezzet bombasını kaşık kaşık yedik. Bir kaç günlüğüne bir odayı paylaşmadan önce tatlımızı paylaştık. Bu da zafer işaretimiz.

Çikolata size de yeni dostlar getirsini çikolata canavarları…

 

 

 

Benzer yazılar

Yorum Yazın.


En Beğendiğiniz Çikolata Markası ?

  • Ülker (32%, 87 Votes)
  • Tadelle (16%, 43 Votes)
  • Elit (15%, 41 Votes)
  • Eti (12%, 33 Votes)
  • Melodi (10%, 27 Votes)
  • Şölen (8%, 22 Votes)
  • Mabel (7%, 19 Votes)

Total Voters: 272

Loading ... Loading ...

Takvim

Ocak 2012
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Ara   Şub »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Arşivler

bulut sunucu web hosting