Kategori | BitterBetty

Kakaonun ecele faydası var mı?

Çikolata Cadısı Beti yağmurlu günlerde kendini yarı açık alışveriş merkezine atıp kankasıyla sinemaya gitmeye bayılır. Bunun ne ıslanmadan açık havada dolaşabilmemle alakası var, ne yanımdaki en yakın kız arkadaşımın harika film değerlendirme kapasitesi ile ne de buradaki sinemanın konforu ile. Bunun sadee çıkışta tatlı yemekiçin bir çok alternatifi sahibi olmamızla alakası var. Yoksa neden gece 11’de bizi sarsan bir filmden çıktıktan sonra kendimizi hemen sinemanın karşısındaki cafeye atalım ki? Çünkü bir çikolata cadısı kakao ile yaşar. Damarlarında çikolata akar, kalbi çikolata ile çarpar. Aşık olduğu adamı öperken nutella mısın sen diye sorar. Biz de tüm bu sebeplerden dolayı önlenemez tutku dozumuzu alıp filmi tartışmak için soğuk havada ufoların altına attık kendimizi.

Sufle mi? Şu mu? Bu mu? Karar veremedik bir türlü Derken alkollü kahvelerimiz geldi. Tek istediğimiz kakaonun hemen kanımıza karışması. Sevgili kankam gel paylaşlım şunu dedi ve uzun tırnaklı tuhaf renkli ojeli parmağını dolgun ve ihitşamlı bir pastanın üzerine koydu. Tecrübeyle sabittir içinde kakao varsa ve görüntüsü de güzelse kesin tadı seni çıldırtır. Ayrıca kendisi tam bir hedonisttir, zevkine hep güvendim hiç bir zaman da pişman olmadım.

Gelen dağ gibi tatlıya bakakalan iki kadim dost o anda yıllardır aramızda geliştirdiğimiz telepatik iletişimimiz sayesinde diğerinin ne düşündüğünü anında anladık ‘Allah’ım ne olur 20 yıldır devamlı başlayıp başlayıp devamlı btiremediği reijimlerinden birinde olsun, ne olur ne olur ne olur’ sonra ikinci düşünce geldi ‘ne yedi bu akşam yemeğinde, hay Allah çok da yemedi, aç olmasa bari’.

İkimizin de önünde birer temiz beyaz tabak, aramızda altı ıslak kakaolu kek, arada vanilyalı kesme dondurma, üstü lezzetten çatlamış daha da ıslak bir kek, çikolata damlaları saçılmış, bitter sosa bulanmış bu üş katı lezzet tepesine bakıp duruyoruz. En tepesindeki nanelere mana veremiştik onu da yiyince anladık, tatlının adı Çikolatalı Karayip Katları, Güney Amerika’da geçen bir film izlemişiz Volaareee uuuhuuu şarkısını söylüyoruz ve bu tatlı cebren ve hile ile garson tarafından masamıza getirliyor. Ortamızda duruyor. Bizim kaderimiz olmalı.

İlk parçalarımızı iyi aile kızları olarak edepli bir şekilde kesip adabına göre ağzımıza attığımızda ikimizin de aynı hisleri yaşadığımıza eminim. Gözlerimi kapttığımda hala az önce son filmini izlemiş olduğum aktörle beraber kırmızı bir çift morotlu uçağın içinde okyanusun üzerinde uçuyoruz. Fonda çalıyor; Voolaareee huu huuuu. Ah yuttum hemen bir parça daha, hemen hemen hemen :) Mmmhhh ben ve Johhny ufuk çizgisine doğru gidiyoruz. Dünya yansa umurumda değil. İşte o anda bir anda sevgili dostuma dönüp diyorum ki; ‘ Biliyor musun Triggerwitch, ben bu tatlıyı seninle paylaşmaktan çok mutlu oluyorum’. Gözlerimin içine şaşkın şaşkın bakyor, endişeli sanki. ‘Beti ben senin daha önce ne bir parça çikolatayı ne de çikolatayı herhangi bir şeyi paylaştığını görmedim’.

Bizim kakao ile sağlamlaşan dostluğumuz var ve o bitirmeden benim de acilen çatalımı daldırmam gerek.

Süpürgem ve ben şehrin hatta kıtanın sunduğu tüm kakaolu lezzetlere uçmaya ve onları denemeye devam edeceğiz, bunu da her zaman önce minik çikolata çetemizle sonra da siz çikolata canavarlaı ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Çikolata ile kalın…

Benzer yazılar

Yorum Yazın.


En Beğendiğiniz Çikolata Markası ?

  • Ülker (32%, 87 Votes)
  • Tadelle (16%, 43 Votes)
  • Elit (15%, 41 Votes)
  • Eti (12%, 33 Votes)
  • Melodi (10%, 27 Votes)
  • Şölen (8%, 22 Votes)
  • Mabel (7%, 19 Votes)

Total Voters: 272

Loading ... Loading ...

Takvim

Ocak 2012
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Ara   Şub »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Arşivler

bulut sunucu web hosting